Kolejne zmiany w Prawie Budowlanym !

Z początkiem czerwca weszły w życie znowelizowane przepisy Prawa Budowlanego, które upraszają rolnikom procedurę realizacji niektórych obiektów gospodarczych bez pozwolenia na budowę czy też nawet zgłoszenia.

 

Wprowadzone zmiany poszerzają istniejący już katalog obiektów możliwych do realizacji w oparciu o zgłoszenie lub bez konieczności uzyskiwania zarówno pozwolenia na budowę jak i zgłaszania inwestycji. Zmiany są znaczące dla rolników.

 

 

CZEGO DOTYCZĄ?

 

 

Nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę ale wymaga zgłoszenia budowa:

  • jednokondygnacyjnych budynków gospodarczych i wiat o prostej konstrukcji, związanych z produkcją rolną, o powierzchni zabudowy do 300 m2 , przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 7 m i wysokości nie większej niż 7 m, których obszar oddziaływania mieści się w całości na działce lub działkach, na których zostały zaprojektowane;
  •  naziemnych silosów na materiały sypkie, o pojemności do 250 m3 i wysokości nie większej niż 15 m,
  • obiektów budowlanych służących przechowywaniu zboża o maksymalnej pojemności 5000 t, usytuowanych w całości w granicach administracyjnych portów morskich o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej, w rozumieniu art. 2 pkt 3 ustawy z dnia 20 grudnia 1996 r. o portach i przystaniach morskich.

 

Nie wymaga uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę oraz zgłoszenia budowa:

  • jednokondygnacyjnych budynków gospodarczych i wiat o prostej konstrukcji, związanych z produkcją rolną, o powierzchni zabudowy do 150 m2 , przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 6 m i wysokości nie większej niż 7 m, których obszar oddziaływania mieści się w całości na działce lub działkach, na których zostały zaprojektowane.


Zamów wycenę
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcejX