Jakie są ceny działek w gminie Jerzmanowice - Przeginia?

Przeanalizowaliśmy ceny sprzedaży nieruchomości niezabudowanych z terenu gminy Jerzmanowice - Przeginia.

Dostępne umowy sprzedaży dotyczą okresu od połowy 2018 r. do końca 2019 r. i obejmują 61 nieruchomości o różnym przeznaczeniu.

 


W odniesieniu do działek w całości stanowiących tereny mieszkaniowe i mieszkaniowo - usługowe, które obejmują 19 nieruchomości ogółu transakcji, poziom cen uzależniony jest od miejscowości, w której są położone, powierzchni, szerokości działki, jakości dojazdu i otoczenia. W zebranej bazie, najmniejsza powierzchnia działki wynosi 701 m2,  maksymalna 2500 m2, przy średniej powierzchni równej 1405 m2.

 

Przeciętna jednostkowa cena transakcyjna uzyskana w Jerzmanowicach jest na poziomie 104 zł/m2, przy zakresie cen od 48 do blisko 160 zł/m2. Niższe ceny dotyczą nieruchomości węższych, o szerokości około 20 m bądź zlokalizowanych w bliskiej odległości od drogi krajowej. W odniesieniu do działek foremnych, charakteryzujących się dobrą lokalizacją i dojazdem, ceny są na poziomie od około 100 do 160 zł/m2.

 

W miejscowości Łazy odnotowano w analizowanym okresie czasu 4 transakcje o średniej jednostkowej cenie transakcyjnej równej 128 zł/m2, zaś w Gotkowicach średnia jednostkowa cena transakcyjna oscyluje na poziomie 77 zł/m2.

 

Odnotowano 18 transakcji sprzedaży nieruchomości o funkcji rolnej (10 pozycji) lub zieleni nieurządzonej (8 pozycji), które nie są w jakiejkolwiek części przeznaczone pod zabudowę. Powierzchnia gruntów zawiera się w przedziale od 0,1 ha do 2,2 ha, przy średniej powierzchni objętej pojedynczą transakcją na poziomie 0,69 ha.

Ceny transakcyjne wynoszą około 2 zł/m2 w Racławicach, 5,5 zł/m2 w Przegini oraz 20-35 zł/m2 w Jerzmanowicach i Łazach.

 

ceny-gruntow-jerzmanowice

 Zamów wycenę
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcejX