CENY DOMÓW na Rynku Pierwotnym - gmina Wielka Wieś

Gmina Wielka Wieś, będąca ościenną gminą miasta Krakowa, stanowi jeden z atrakcyjniejszych terenów dla deweloperów podejmujących się budowy domów jednorodzinnych a w ostatnich latach również lokali mieszkalnych, przeznaczonych do sprzedaży na rynku pierwotnym.

Przy czym, obszarem zainteresowania inwestorów są głównie miejscowości położone w sąsiedztwie Krakowa jak Giebułtów, Modlnica, Modlniczka, Tomaszowice z niewielkim udziałem obszarów zlokalizowanych w miejscowości Wielka Wieś.

Na terenie gminy działalność prowadzi kilkunastu deweloperów realizujących budowę domów jednorodzinnych w zabudowie wolnostojącej i bliźniaczej oraz domów, w których wyodrębniane są lokale mieszkalne.

Ceny nieruchomości zróżnicowane są pod względem lokalizacji, rodzaju zabudowy oraz stanu zaawansowania prac. Znikomy udział w zrealizowanych transakcjach sprzedaży, stanowią nieruchomości zabudowane budynkami w stanie surowym zamkniętym, na działkach o powierzchni od około 4 do 6 arów, których ceny kształtują się na poziomie około 3 300 zł za 1 m2 powierzchni użytkowej.

 

Najwięcej inwestycji na rynku pierwotnym obserwuje się w Modlnicy i są to zarówno domy w zabudowie wolnostojącej jak i szeregowej. Zrealizowane umowy sprzedaży obejmują budynki o powierzchni użytkowej od około 76 do 154 m2 posadowionych na działkach o obszarze od około 2 do 8 arów, przy czym domy w zabudowie bliźniaczej posadowione są na działkach o powierzchni z zakresu od 2 do 5 arów.

W ostatnich latach średnia cena za dom w stanie deweloperskim w zabudowie wolnostojącej wyniosła około 4750 zł/m2 powierzchni użytkowej zaś w przypadku domów w zabudowie bliźniaczej oscyluje na poziomie około 3800 zł/m2.

W Giebułtowie za dom w zabudowie bliźniaczej zapłacono średnio 3 950 zł/m2 zaś w zabudowie wolnostojącej około 4 700 zł/m2. W Modlniczce zrealizowane inwestycje dotyczą domów w zabudowie bliźniaczej, gdzie przeciętna cena jednostkowa kształtują się na poziomie około 4 600 zł/m2. W Tomaszowicach odnotowano znacznie większy udział sprzedaży domów w zabudowie wolnostojącej, gdzie średnie ceny domów w stanie deweloperskim wynoszą około 4 500 zł/m2 a odnotowane ceny jednostkowe przy sprzedaży domów w zabudowie bliźniaczej są na średnim poziomie około 4 000 zł/m2.

 

 

 

ceny-rynek-pierwotny-wielka-wies

 Zamów wycenę
Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcejX